• hem açık oylayıp hem favlayan kız

  .
  Evimin hanımı çocuklarımın anası olacak kızdır. Hem açık oylamış hem de favlamışsa bu evlenme teklifi demek. Kaçırmam basarım nikahı.
  4 ... azkaban tutsagi
 • lord marcus amoralist premses

  .
  Evet, artık itizal vakti geldi. Bir etkiye tepki olarak oluşan bir ayrılık değil bu, tamamen kişisel. Çok eski bir yazar olmasam da yaklaşık 3 yıldır buralardayım ve yeni kayıt olandan eskisine kadar birçok kişiyi tanıyorum. Her veda edenin yaptığı klasik eleştirileri yapmayacağım, zira sözlüğün benim için değerli bir platform olduğunu söylemeliyim. Fakat son zamanlarda eğlencesi ziyadesiyle kaçtı ve bu kaçış da burasının olması gereken daha ciddi bir varlık zorunluluğu kazandığını fark ettirdi. Ben gittiğimde burada aleyhimde entryler yazacak yazarlar, varlığımda yazdıklarında gördükleri muameleden daha farklı bir muamele göremeyecekler; zira yine yanıtsız bırakacağım.

  Şu anda sözlüğe bilgi ve kültür bazında bırakabileceğim pek bir şey kalmadı. Zira sildiğim bir hesabım ile çoğu gitti. Yine de şu iki derleme başlık bu hususta bir değer ifade edebilir.

  (bkz: Martin heidegger sözlüğü)

  (bkz: jacques derrida sözlüğü)

  Bundan ziyade bıraktığıma inandığım bir şey varsa o da karaktersizlik ile çok sık karıştırılan kalıpsızlık, komplekssizlik farkıdır. Kendisini eleştirmeyenin cehaletine başka bir delil aranmaz.

  Herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ekşi sözlük'te "frederic tetricus agastos" nickli hesabımdan bana ulaşabilirsiniz.

  Hoşça kalın.
  25 -46 ... lord marcus amoralist premses
 • domestik ev hanımına aşık olmak

  .
  sevdiği kızı adana'da bulan istanbullu bir erkeğin, dünyalar güZeli kocaman gözlü sevdiceğine gerçek aşkıdır.

  Yeni dokunmaya başlayan bir kilimin, yeniden resmedilmeye çalışılan bir tablonun ve bir zamanların kararsız, şıpsevdi, çapkın bir erkeğin yaşamı yeniden kucaklamasıdır onun uzayan aşk dolu kollarında. Yazıştıkça doyamaz, kanamaz olurdum verdiği lezzet-i pusulalarına. eylülde gelen bir kıvılcımdı anlık iletime düşen ilk aşk taneleri. istedikçe utanan, al hadi demekle uzatıp uzatmamak arasında kararsız, yanağından doya doya öptüğüm ilk kadındı. ve burada karşılaşmak imkansızı tarif etmekti hüzünle iç içe girmiş bir sevinci yaşamak ama hiç bilmeden.

  asudemin yüzü oval ve yumuşak çizgili, kocaman gülen gözleri su gibi berraktı. Heyecanlı olgun ve güzel bir yüzü var, kalem kullanan elleri çok nazenin ve toprağı anası gibi seven bir krizantem çiçeği o yalnızca.
  Ondan uzaklaştığımda geriye doğru dönüp baktığımda, seven kadının asil ve soylu duruşu vardı. Omuzları dik, başı arkaya yatık, gözleri beni algılayacak kadar aralıktı belki kalbinin getirdiği isimsiz gökyüzü...
  Dudakları sessizce güle güle dedi. aydınlık bir bekleyişin parıltısı vardı yüzünde.

  işte karşındayım, bu kez hiç ayrılmayacakmışcasına. Şimdi söyle bana krizantem çiçeğim beni sevecek misin. Yalnızca gerçek kadınların anlayacağı bir şekilde istersen mum alevine parmağımı hiç tereddüt etmeden tutabilirim.

  Yaşadığım müddetçe yalnız seni sevdim asude’m.
  Yalnız seni!

  Senin arsız’ın.
  8 -3 ... arsizz
 • askerde adama en çok koyan olaylar

  .
  Daha dun askere gelmis, hayatinda dogru duzgun silah tutamamis, gariban er ve erbaslar onunde el pence duruyor diye kendini bir bok sanan astegmenlerin, asb kidemli bascavuslara ahkam kesmeye calismalari. Ulan oglum sen kimsin ya? Senin gotunde bebek bezine sictigin bok derini eritirken, bu adamlar TSK bunyesinde cifil cifil mermi yakiyor, egitimlere gidiyor, dag das terorist ariyordu hayvan. Biraz hattini bil mk.!
  7 -1 ... geahpisipisi
 • beraber kahve içmek istenilen yazarlar

  .
  Domestik ev hanımı,
  Kötü gelin Ferhunde,
  Kahve kompostosu,
  Heureux et calme ciel,
  Kitaptaki kadin,
  Feslemeğen,
  Moonlight sonata,
  Kızılcık kırmızısı,
  Nota işçisi,
  Pencere arası rapunell,
  Gece saçlı.
  4 -5 ... kopstar
 • ayrılan insanlar ne yapıyor

  .
  eğer hala seviyorlarsa, şiirlerde şarkılarda beraber oluyorlar. çok ilginç bir şey bu. sıradan bir birliktelik sonrasından bahsetmiyorum. eğer ortada büyük bir aşk varsa ayrılık sonrası cidden yakınını kaybetmiş gibi oluyorsun. ilk zamanlar, birlikte yaptığınız şeyler geliyor akla, en ufak anınızın geçtiği mekanlara gidemez oluyorsun. bu sıradan bir kafe belki ya da koskoca bir üsküdar sahili olabiliyor, belli olmaz. fotoğraflarına bakıyorsun kendini alıkoyamıyorsun. sabah uyandığında sürekli telefonuna bakıyorsun el alışkanlığı, günaydın yazmıştır diye. başka insanlarla birlikte olup acını biraz dindirmek istesen de yapamıyorsun. sigara içiyorsan daha fazla içiyorsun. ayrılık daha tazeyken arkadaşlarınla dertleşebiliyorsun ama aradan zaman geçtiyse onlara da anlatamıyorsun, çünkü onlar bilemezler ve senin teselliye ihtiyacın yok. kayboluyorsun, tarifsiz bir yalnızlık içerisine giriyorsun. aradan çok çok uzun zaman geçtiğinde artık aklına o kadar gelmemeye başlıyor. ama diyorum ya bir yakınını kaybetmişsin, yine de ufak şeylerle hatırlatıyor kendini sana. bir kitaba alınan küçük bir not görüyorsun, parkta kızına seslenen annesinin ağzından onun ismini duyuyorsun ya da haber okurken bir anda onun gündemle ilgili fikirleri geliyor aklına. ''o böyle böyle derdi'' diyorsun içinden. hayat normalleşiyor sana ve çevrendekilere. ama boğazında sürekli bir yumru kalıyor. sevgi bitiyor ama yumru kalıyor. mezarına gidip ağlamak istiyorsun ama mezarını da bilmiyorsun.
  21 -1 ... kuna
 • ruzgara karsi yuruyen adam

  .
  Hepinize selamı var!

  ruzgara karsi yuruyen adam
  18 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • sen kimseyi sevemezsin diyen psikolog

  .
  "Kuru bir yaprak gibi sürükleneceksin" diye devam eden psikologdur. Muhtemelen sizinle seansa başlamadan önce zeki müren dinlemiştir.
  14 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  .
  sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar
  30 -1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • in a manner of speaking

  .
  Nouvelle vague coverı efsane olan şarkı. insanın içine içine işler. Kadının sesi o kadar rahatlatıcı ki, bir kanser hastasına terapi olarak dinletildiğinde zarar görmüş dokuların tamiri bile mümkün olabilir.

  https://youtu.be/zXhLFb34nz4
  3 ... sapanlavurbeni