• evlenmeme nedenleri

  11.
  Biriyle tanışırsın konuşursun aradan zaman geçer ayrılır barışırsın vs bir süre sonra sırf sosyal açıdan aynı evde yaşamaya iznin yok diye(ki buraya daha bir sürü zorlayıcı toplumsal neden yazılabilir) aslında hiç tanımadığın o adam/kadınla aynı evde yaşamaya başlarsın ama sadece kağıt üzerinde o kişinin sana ait olduğuna dair yazılı bir belgen olmuş olur. Kimi insan buna evlilik der kimi insan devlet onaylı cinsel birliktelik belgesi. Bu belgeyi almaya giden yolda kız isteme tatlı söz nişan düğün gibi prosedürler gerçekleştirilir aileler tanışır. Aslında güya çiftin mutluluklarının nişanesi olarak amaçlanan bu toplantılar genel olarak aile kavgaları, maddi problemler,senin annenler bana altın set almadı, senin kayınçon bana bunu dedi şeklinde çiftin arasını bozan toplumun diğer üyelerinin ağzına seni sakız yapan olaylar bütününe dönüşür. Çiftin para biriktirmeye ve mutluluklarını paylaşmak amacıyla yapılan bu aktivitelerde aslında en mutsuz olan o çiftler ve mutlu edilmeye çalışılan etraftaki konu komşu akrabalardır ve çift sandığından daha fazla para harcayarak sadece şatafat süs pis ve yaşlı teyzelerin o dedikoducu ağzını kapatmak için milyonlarca para dökmüştür. Sonuçta elinizde çocukları pistten alalım diyen bir piyanist şantör, dandirik oyun havaları, ay Nurten'in kızına bak duba gibi olmuş diyen fakat kendisine bakmaya tenezzül dahi etmemiş fıçı gibi şeker ve tansiyon hastası teyzeler, ay düğünü de ucuza getirmeye çalışmışlar çok basit diye küsen dünürler, bir adet sarhoş ve baldıza sarkmaya çalışan enişte, senin annenin onun oğluna çeyrek taktığı fakat sana elli lira takan uzaktan akraba, canı düğünde acayip sıkılan bu yüzden tabanca sıkan hala teyze oğlu ve her düğünde olduğu gibi kayıp 1 çeyrek altın olur. Düğün bittiğinde kızla erkeğin el ele tutuşmalarına dahi izin vermeyen o ebeveynlerin yanında artık öpüşüp koklaşabilirsin ama bu saatten sonra hayat daha zor olmaya başlayacaktır. Eve her ay düzenli para getirmek zorundasındır,istediğin zaman hesapsızca dışarı çıkamazsın, karşı cinsten arkadaşlarına selam versen dahi problem olur, bir müddet sonra evlilik için baskı kuran aile şimdi de torun için baskı yapıyordur aynı zamanda kredi çekip ev araba almışsındır çünkü gelecek olan çocuklarına güzel bir gelecek hazırlamak zorundasındır. Her gün rutine biner çamaşır, bulaşık, yemek, ütü, televizyon karşısında sızılan geceler.. Sonra çocuklar okula başlar bitirir sen emekli olursun memlekete yerleşirsin ve elli yaşından sonra anlarsın ki Bok gibi bir hayat geçirmişsin. işte bu yüzden evlilik ve düğün iğrenç bir şeydir.
  28 -7 ... domestik ev hanimi
 • insanın psikolojisi bozan şeyler

  1.
  1 ay evden dışarı çıkamayıp aynı pijamalarla aynı kanepenin üstünde yatmak kalkmak duş almamak günde 12 saat bilgisayarda pineklemek psikoloji bozan şeylerin başını çeker.
  ayrıca bir de yaz tatilinde evde oturmak en çekilmezlerindendir.
  15 -1 ... domestik ev hanimi
 • balkonda nane yetiştirmek

  1.
  şehir içinde bahçesiz yerlerde daralmış insanların evlerine mis gibi bahar havası getirecek eylem.hafif bir esinti olduğunda evinizin içi buram buram nane kokacaktır.
  7 ... domestik ev hanimi
 • uludağ sözlük 4 yaşında

  122.
  uludağ sözlük dört yaşında. uyuyor soba başında. hem cesurdur hem de kurnaz bir tıkırtı duyar duymaz denilerek en içten dileklerle doğum günü kutlaması yapılacak gündür.
  6 -1 ... domestik ev hanimi
 • yazarların kavgaya alacakları malzemeler

  13.
  dünya barışı. tabi sonrasında döverler ama...
  5 ... domestik ev hanimi
 • türk popu

  14.
  kusmuğumun sesini dinlerim bunu dinlemem dedirtecek seviyede iğrençtir.gürültü kirliliğidir.
  12 -1 ... domestik ev hanimi
 • hastası olunan sözler

  16490.
  hiç insanlığınan bir alakan var mı acaba.
  8 -1 ... domestik ev hanimi
 • rosalinda izlemiş efsanevi nesil

  10.
  ahh ahh canım benim o bir de deli olup akıl hastanesine düştüydü de yangın cıktıydı da kaçtıydı.ne günlerdi be.
  7 ... domestik ev hanimi
 • ıssız sokakta sabah 5 30 da ip atlayan kız görmek

  16.
  üç kulhu bir elham okunarak ilerlediginiz mevkiinin ta tersine dönülmesini gerektirir. bilmiyorsanız süphaneke de iş görür.
  7 ... domestik ev hanimi
 • yalnızlık

  4462.
  yalnızlık gecenin laciverti indiğinde yeryüzüne miğdemizde beliriveren boşluktur. insanı düşünmeye sevk eder ya da yeni hobiler edinmeye. sonuç olarak insanın bastırmayı öğrenebildiği bir duygudur.
  5 -1 ... domestik ev hanimi
 • en iyi teoman şarkıları

  116.
  kadınımdır. aslında teknik olarak teoman şarkısı olmasa da yorum olarak defalarca dinlenilesidir.
  6 -1 ... domestik ev hanimi
 • yeni şeyler getiriyorum