• zıplayan örümcek

  8.
  uçan hamam böceğinden sonra korkulu rüyalardan biri olmaya aday yaratık.
  abv bi tükenin ama artık.
  2 ... domestik ev hanimi
 • yobaz

  486.
  iç Anadolu insanı nedir?
  4 -2 ... domestik ev hanimi
 • ayak tırnaklarına oje süren kız

  11.
  Yaz aylarında açık ayakkabılar tercih edildiği için estetik görünmeyi isteyen kızdır.
  Fakat hanımlar ayak bakımı ojeden ibaret değildir.
  Haftada bir Fonza taşı dediğimiz taşla ölü derinlerden arındırmalı, tırnak içlerini fırçalamalı, tırnak kenarlarını törpülemeli, tırnaklarınızı düzeltip kesmeli ve kremlemelisiniz.
  Ojelerin silik silik olmamasına dikkat edin. Ayaklarınızı düzenli olarak bakım yağlarıyla ya da bebe yağıyla yağlayın
  4 -1 ... domestik ev hanimi
 • irem derici

  847.
  Artık nasıl bir enerjiyle tükenerek yok olmasını istediysek kadın gerçekten tükenerek yok oluyor
  Göbek yağları ve chia ile.
  2 ... domestik ev hanimi
 • erkekleri mutlu eden ufak şeyler

  19.
  Kız evlat.
  Çünkü buna sahip olan tüm adamların dünyanın en mutlu insanları olduğunu gördüm.
  9 -1 ... domestik ev hanimi
 • kendini bir cümle ile anlat

  180.
  Özgürlüğe koşarken ayağım takıldı.
  5 ... domestik ev hanimi
 • şeytan olduğuna inanan insan

  4.
  Bir de melek görünümlü olanları vardır ( şeytan da bir melek eheheh çok komik evet) işte asıl tehlikeli olanlar onlardır, mabadınızı koruyun ve de kollayın.
  4 ... domestik ev hanimi
 • gece sözlukte gezen yazarlar

  4.
  Parmak uçlarında dolaşır ve korkulu rüyalarınızı gıdıklarlar.
  5 ... domestik ev hanimi
 • gecenin fotoğrafı

  4097.
  gecenin fotoğrafı
  Kenar mahallenin cam kenarında. dünya düştü benim yarım aklıma. Camda duran çiçeklerin arasından. dünyayı taktım ben deli aklıma.
  13 -1 ... domestik ev hanimi
 • nick altı savaşları

  97.
  Biz burda neden toplandık?
  Gulyabaniyi yakalamak için mi? Sanmıyorum.
  Çok bunaldık. Yaşamın rutininden, monotonluktan, çalışma hayatından, iş stresinden, ailevi problemlerden, maddi problemlerden, karşılıksız aşklardan, terk edilmekten,aldatılmaktan, amaçsızca yaşamaktan, yalnızlıktan, umursanmamaktan, sürekli sıkıntı çıkaran akrabalardan, sahte ilişkilerden, yalanlardan, samimiyetsizlikten, kötü insanlardan, hayatta kalmaya çalışmaktan bunaldık hem de çok. Bir kaçış yeri aradık biraz nefes almaya ihtiyacımız vardı.
  Kendimizi ifade edebileceğimiz, kendimiz olabileceğimiz belki de kendi kimliğimizden sıyrılıp hayali bir karaktere bürünebileceğimiz bir yer burası. Bizimle benzer dertlere sahip aynı şeyleri yaşamış, aynı müzikleri dinleyen ya da tamamen farklı düşüncelere sahip farklı tecrübelere sahip her yaştan her şehirden çeşit çeşit düşünce yapısına sahip bir sürü insanla birlikte yazıyoruz burda.

  Bazen başımıza gelen bir şeyi en yakınımıza anlatamazken burda tanımadığımız birine rahatça anlatabiliyoruz, duygularımızı düşüncelerimizi tecrübelerimizi, anılarımızı, öğrendiklerimizi, bilgilerimizi paylaşıyoruz bu platformda. Kimimiz egosunu tatmin ediyor-ki kanımca bu kötü bir şey değil bir ihtiyaç- kimimiz ilgi çekmek istiyor kimimiz yalnızlığından sıyrılmak kimimiz bilgilerini paylaşmak okumak istiyor kimimiz ise yazarak sıkıntılarını atmak. Bir çok insanla tanışıyor zamanımızı kelimelerimizi paylaşıyoruz burda. Fakat tüm bu güzel şeylere rağmen günlük yaşamda bir kalp kırmaya dahi korkan incitmekten incitmekten korkan bizler bu platformda bir insanı sadece görmeyecek olmamızdan ya da düşüncelerimize ters düşmesinden bizi eleştirmesinden dolayı karşımızdakinin kalbini kolayca kırabiliyor, hakaretler küfürler savurup önyargılarını süngü edip karşısındakine kolayca saldırabiliyoruz.

  Varmaya çalıştığım yer kininizden kibirinizden ön yargılarınızdan arının. Bura insanların kaçış noktası. Sizler aynı şeyleri yaşayıp fikirlerinizi tecrübelerinizi zamanınızı kelimelerinizi paylaşmış insanlarsınız. Bu yüzden çatışmadan, kavga etmeden, kin gütmeden önce sevmeyi öğrenin, karşınızdaki insana nötr yaklaşmayı. Dünya nefretle dönmemeli.
  8 ... domestik ev hanimi
 • evlenmeme nedenleri

  11.
  Biriyle tanışırsın konuşursun aradan zaman geçer ayrılır barışırsın vs bir süre sonra sırf sosyal açıdan aynı evde yaşamaya iznin yok diye(ki buraya daha bir sürü zorlayıcı toplumsal neden yazılabilir) aslında hiç tanımadığın o adam/kadınla aynı evde yaşamaya başlarsın ama sadece kağıt üzerinde o kişinin sana ait olduğuna dair yazılı bir belgen olmuş olur. Kimi insan buna evlilik der kimi insan devlet onaylı cinsel birliktelik belgesi. Bu belgeyi almaya giden yolda kız isteme tatlı söz nişan düğün gibi prosedürler gerçekleştirilir aileler tanışır. Aslında güya çiftin mutluluklarının nişanesi olarak amaçlanan bu toplantılar genel olarak aile kavgaları, maddi problemler,senin annenler bana altın set almadı, senin kayınçon bana bunu dedi şeklinde çiftin arasını bozan toplumun diğer üyelerinin ağzına seni sakız yapan olaylar bütününe dönüşür. Çiftin para biriktirmeye ve mutluluklarını paylaşmak amacıyla yapılan bu aktivitelerde aslında en mutsuz olan o çiftler ve mutlu edilmeye çalışılan etraftaki konu komşu akrabalardır ve çift sandığından daha fazla para harcayarak sadece şatafat süs pis ve yaşlı teyzelerin o dedikoducu ağzını kapatmak için milyonlarca para dökmüştür. Sonuçta elinizde çocukları pistten alalım diyen bir piyanist şantör, dandirik oyun havaları, ay Nurten'in kızına bak duba gibi olmuş diyen fakat kendisine bakmaya tenezzül dahi etmemiş fıçı gibi şeker ve tansiyon hastası teyzeler, ay düğünü de ucuza getirmeye çalışmışlar çok basit diye küsen dünürler, bir adet sarhoş ve baldıza sarkmaya çalışan enişte, senin annenin onun oğluna çeyrek taktığı fakat sana elli lira takan uzaktan akraba, canı düğünde acayip sıkılan bu yüzden tabanca sıkan hala teyze oğlu ve her düğünde olduğu gibi kayıp 1 çeyrek altın olur. Düğün bittiğinde kızla erkeğin el ele tutuşmalarına dahi izin vermeyen o ebeveynlerin yanında artık öpüşüp koklaşabilirsin ama bu saatten sonra hayat daha zor olmaya başlayacaktır. Eve her ay düzenli para getirmek zorundasındır,istediğin zaman hesapsızca dışarı çıkamazsın, karşı cinsten arkadaşlarına selam versen dahi problem olur, bir müddet sonra evlilik için baskı kuran aile şimdi de torun için baskı yapıyordur aynı zamanda kredi çekip ev araba almışsındır çünkü gelecek olan çocuklarına güzel bir gelecek hazırlamak zorundasındır. Her gün rutine biner çamaşır, bulaşık, yemek, ütü, televizyon karşısında sızılan geceler.. Sonra çocuklar okula başlar bitirir sen emekli olursun memlekete yerleşirsin ve elli yaşından sonra anlarsın ki Bok gibi bir hayat geçirmişsin. işte bu yüzden evlilik ve düğün iğrenç bir şeydir.
  17 -4 ... domestik ev hanimi
 • insanın psikolojisi bozan şeyler

  1.
  1 ay evden dışarı çıkamayıp aynı pijamalarla aynı kanepenin üstünde yatmak kalkmak duş almamak günde 12 saat bilgisayarda pineklemek psikoloji bozan şeylerin başını çeker.
  ayrıca bir de yaz tatilinde evde oturmak en çekilmezlerindendir.
  8 ... domestik ev hanimi
 • üniversiteyi kazanamamak

  7.
  üniversiteyi kazanırsanız iki gün çok sevinirsiniz üçüncü gün hevesiniz kaçar gitsek nolacak gitmesek hepimiz ölümlüyüz okumıycam ben ya moduna gireceginiz için çok da üzülmemek gereken hadisedir.
  4 ... domestik ev hanimi
 • balkonda nane yetiştirmek

  1.
  şehir içinde bahçesiz yerlerde daralmış insanların evlerine mis gibi bahar havası getirecek eylem.hafif bir esinti olduğunda evinizin içi buram buram nane kokacaktır.
  4 ... domestik ev hanimi
 • uludağ sözlük 4 yaşında

  123.
  uludağ sözlük dört yaşında. uyuyor soba başında. hem cesurdur hem de kurnaz bir tıkırtı duyar duymaz denilerek en içten dileklerle doğum günü kutlaması yapılacak gündür.
  4 ... domestik ev hanimi
 • yazarların kavgaya alacakları malzemeler

  13.
  dünya barışı. tabi sonrasında döverler ama...
  3 ... domestik ev hanimi
 • türk popu

  15.
  kusmuğumun sesini dinlerim bunu dinlemem dedirtecek seviyede iğrençtir.gürültü kirliliğidir.
  10 -1 ... domestik ev hanimi
 • hastası olunan sözler

  16654.
  hiç insanlığınan bir alakan var mı acaba.
  6 ... domestik ev hanimi
 • rosalinda izlemiş efsanevi nesil

  10.
  ahh ahh canım benim o bir de deli olup akıl hastanesine düştüydü de yangın cıktıydı da kaçtıydı.ne günlerdi be.
  5 ... domestik ev hanimi
 • ıssız sokakta sabah 5 30 da ip atlayan kız görmek

  16.
  üç kulhu bir elham okunarak ilerlediginiz mevkiinin ta tersine dönülmesini gerektirir. bilmiyorsanız süphaneke de iş görür.
  5 ... domestik ev hanimi
 • yeni şeyler getiriyorum